Publikacja wizerunku dała efekty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Publikacja wizerunku dała efekty

Data publikacji 19.04.2019

Opublikowany w Internecie wizerunek sprawcy oraz pozytywna współpraca społeczeństwa z lokalną policją, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który usiłował zapłacić za zakupy cudzą kartą bankomatową. Jego zamiar zarejestrowała kamera monitoringu. 34-letni mieszkaniec gminy Skórcz usłyszał wczoraj zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Dzięki informacjom od anonimowego internauty starogardzcy policjanci wiedzą, kogo uwieczniła kamera. Publikacja wizerunku mężczyzny o nieznanej tożsamości podejrzanego o usiłowanie kradzieży pieniędzy z cudzej karty płatniczej, dała efekt – do śledczych dotarły informacje od osoby, która rozpoznała poszukiwanego. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Skórcz. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ten przykład kooperacji i wzajemnego zaufania policji oraz społeczeństwa daje pozytywne rezultaty. Sprawcy przestępstw nie pozostaną bezkarni oraz spada liczba kradzieży w naszym rejonie.

  • Wizerunek sprawcy z wyblurowaną twarzą