Policjanci pracowali na miejscu wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku

Data publikacji 17.04.2019

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Aleja Rodła w Malborku. W zderzeniu motoroweru z audi obrażenia odniósł 70-letni kierowca skutera, którego lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala. Policja apeluje o ostrożność.

We wtorek około godziny 11.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że na ul. Aleja Rodła w Malborku doszło do wypadku drogowego. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Policjanci przesłuchali świadków i sporządzili oględziny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących - oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 70 -letni kierowca motoroweru nie zachował ostrożności zmieniając pas ruchu i uderzył w jadące obok audi, którym kierował 38-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia tych pojazdów obrażeń doznał mężczyzna kierujący motorowerem, którego lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala.


Mundurowi ponad 2 godziny pracowali na miejscu wypadku kierując ruchem i wyznaczając objazdy. Teraz śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Sprzyjająca aura powoduje, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę do użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów, którzy należą do grona niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i do kierowców samochodów, żeby widząc na drodze jednoślad wzbudzili swoją czujność zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania.

  • miejsce wypadku drogowego
  • miejsce wypadku drogowego