24-latka zatrzymana za rozbój - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

24-latka zatrzymana za rozbój

Data publikacji 15.04.2019

Dzięki policjantom z Sopotu odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia gdańszczanka. Sprawczyni, po tym jak zaatakowała gazem 24-latkę, zażądała od niej wydania torebki z zawartością. Swojego celu nie osiągnęła dzięki postawie pokrzywdzonej kobiety. Zatrzymana 26-latka usłyszała zarzut usiłowania rozboju, a dziś sąd zastosował wobec niej areszt tymczasowy na 2 miesiące.

W piątek wieczorem policjanci zostali poinformowani, że na jednej z ulic Sopotu pewna kobieta zaatakowała wracającą do domu 24-letnią kobietę. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawczyni, po tym jak zaatakowała gazem pieprzowym pokrzywdzoną kobietę, zażądała od niej wydania torebki. Jednak dzięki zdecydowanej postawie 24-letniej mieszkanki Sopotu, która uciekła z miejsca zdarzenia, sprawczyni swojego celu nie osiągnęła.

 

Przeszukując okolice miejsca zdarzenia policjanci zauważyli poszukiwaną kobietę i ją zatrzymali. Okazało się, że jest to 26-letnia mieszkanka Gdańska. Policjanci zabezpieczyli gaz, który miała przy sobie. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze przedstawili zatrzymanej 26-latce zarzut usiłowania rozboju, do którego przyznała się. Następnie została ona doprowadzona do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanej skierował do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. Dziś sąd przychylił się do tego wniosku - 26-latka najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 

Podejrzana była w przeszłości notowana za oszustwo i kradzież. Za usiłowanie rozboju grozi do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  • Policjant prowadzi zatrzymaną