Kolejne zarzuty i areszt za udział w bójce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejne zarzuty i areszt za udział w bójce

Data publikacji 11.04.2019

Pod koniec marca bytowscy policjanci ustalali okoliczności bójki, następstwem której była śmierć człowieka. Wtedy też zatrzymany został i usłyszał zarzuty jeden z uczestników zajścia. Ustalenia śledczych wskazywały jednak, że w zdarzeniu brał udział także ranny i przewieziony do szpitala 38 – latek. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych, decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za udział w bójce następstwem której jest śmierć człowieka grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Pod koniec marca dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o bójce w małej miejscowości w gm. Lipnica. Skierowani wtedy na miejsce policjanci ustalili, że w wynajmowanym przez obcokrajowców domu doszło do sprzeczki i awantury. W jednym z pokoi domu na podłodze leżało dwóch mężczyzn, wokół nich widać było ślady krwi. Policjanci na miejsce wezwali wsparcie oraz pogotowie ratunkowe. Jeden z mężczyzn nie dawał oznak życia. Policjanci podjęli reanimację. Niestety lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon 25 – latka. Drugi ranny, 38 - letni mężczyzna, został przewieziony do szpitala. W tej sprawie zarzuty udziału w bójce, której skutkiem była śmierć człowieka usłyszał już zatrzymany wtedy 28 – latek. Mężczyzna decyzją sądu przebywa teraz w areszcie.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratury cały czas pracowali nad sprawą i wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ustalenia śledczych wskazywały, że udział w bójce brał również ranny 38 – latek. Mężczyzna ten ze względu na obrażenia, jakich doznał w zajściu, przebywał w szpitalu. Kiedy tylko pozwolił na to jego stan zdrowia, został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Wczoraj zatrzymanemu 38 – latkowi prokurator przedstawił zarzut udziału w bójce z użyciem noża, następstwem której była śmierć człowieka. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesiące aresztu.

 

Za udział w bójce następstwem której jest śmierć człowieka grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.