Policjanci kolejny raz sadzili las na terenach ponawałnicowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci kolejny raz sadzili las na terenach ponawałnicowych

Data publikacji 10.04.2019

Policjanci z powiatu chojnickiego wspólnie z uczniami klas mundurowych BZDZ w Chojnicach wraz z przedstawicielami służby więziennej i wojska wzięli udział w akcji sadzenia lasu w celu odnowienia powierzchni leśnych, które zostały zniszczone na terenie naszego powiatu podczas nawałnicy w 2017 roku. Wspólnie mundurowi pod nadzorem przedstawicieli Nadleśnictwa Czersk zasadzili kilka tysięcy nowych sadzonek sosnowych na zrębie w Leśnictwie Ostrowy, dając początek nowemu pokoleniu drzew w naszych borach.

Wczoraj na terenie Leśnictwa Ostrowy policjanci z Chojnic, Czerska i Brus wspólnie z przedstawicielami innych służb mundurowych oraz uczniami Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach pod fachowym okiem czerskich leśników zalesiali kolejny teren, który został zniszczony przez tragiczną w skutkach nawałnicę, która przeszła przez nasz powiat w 2017 roku. Efektem pracy zaangażowanych w tą inicjatywę  mundurowych zostało posadzonych kilka tysięcy nowych drzewek.

Policjanci, którzy w swym codziennym trudzie zajmują się między innymi ściganiem sprawców i wykrywaniem przestępstw przeciw środowisku, mieli okazję w nieco odmienny sposób zadziałać na rzecz ochrony środowiska odnawiając tereny leśne, które są chlubą naszego regionu. W akcji zalesiania chojnickich policjantów reprezentowali Komendanci Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz liczna grupa funkcjonariuszy podległych jednostek z różnych pionów. Policjanci już nie pierwszy raz zaangażowali się w tego typu akcję.

Na zakończenie pracy na pamiątkowej tablicy Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk umieścił tabliczkę, która upamiętniła fakt, że służby mundurowe przyczyniły się również do odnowienia chociaż w małym procencie  zniszczonych przez nawałnicę Borów Tucholskich.