Promowali zawód policjanta na targach pracy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Promowali zawód policjanta na targach pracy

Data publikacji 05.04.2019

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te pytania odpowiadali tczewscy funkcjonariusze wraz z pracownikami zespołu kadr i szkolenia podczas wczorajszych targów pracy. Mundurowi opowiadali także wszystkim zainteresowanym o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Wczoraj (4 kwietnia br.) w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich odbyły się Tczewskie Targi Pracy, w których udział wzięli policjanci oraz pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej policji w Tczewie. Celem targów, było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz zapoznania się z konkretną branżą.

Wśród różnego rodzaju firm i instytucji, nie zabrakło także tczewskich policjantów, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne. Zainteresowani służbą w Policji byli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania oraz rozdawali ulotki z informacjami dla zainteresowanych. Uczestnicy targów pracy mogli dowiedzieć się między innymi, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Policji oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji.