Policjanci uratowali 29-latka, który chciał popełnić samobójstwo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci uratowali 29-latka, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 03.04.2019

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uratowali 29-latka. Mężczyzna próbował targnąć się na swoje życie. Policjanci w ostatniej chwili ściągnęli 29-latka, wiszącego na rusztowaniu, na wysokości 10 m. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, mężczyźnie nic się nie stało. Został przekazany pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na osiedlu w Kościerzynie. Około godziny 3.00 w nocy oficer dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy pełnili służbę patrolową. Tam zastali zgłaszającą. Kobieta przekazała, że jej partner przed chwilą wszedł na rusztowanie na wysokości 3 piętra, wisząc na rękach zagroził, że skoczy.

Mł. asp. Marcin Błaszkowski i sierż. szt. Tomasz Zalewski natychmiast wbiegli na trzecie piętro i przez balkon weszli na rusztowanie. Tam zauważyli mężczyznę, który chciał skoczyć. Policjanci, nie czekając ani chwili, zbliżyli się do niego. W ostatniej chwili złapali go za ubrania i ściągnęli z rusztowania. Dzięki swojej szybkiej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze uratowali życie 29-latka i przekazali go pod opiekę lekarzy.