Wiadomości

Policjanci odzyskali sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych

Data publikacji 03.04.2019

Kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Chojnic, których podejrzewali o włamania do różnych obiektów na terenie miasta. Sprawcy z wnętrz kradli wartościowe przedmioty, w tym m. in. elektronarzędzia, ekrany tablic LED, sterowniki, przekaźniki oraz metalowe przedmioty. Dodatkowo okazało się, że zatrzymani mężczyzna ma związek z kradzieżami z pawilonów handlowych mieszczących się na targowisku miejskim. Śledczy przedstawili im łącznie 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali większość cennych skradzionych przedmiotów.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań na terenie miasta zatrzymali w tym tygodniu trzech mężczyzn w wieku 17 i 18 lat. Jak ustalili policjanci zatrzymani chojniczanie podejrzani są o włamania do obiektów handlowych, budynków na terenie PKP oraz innych obiektów na terenie miasta. Zdarzenia miały miejsce od października zeszłego roku do końca marca 2019 roku. Sprawcy włamując się do pomieszczeń kradli wartościowe rzeczy, w tym m. in. elektronarzędzia, ekrany tablic LED, sterowniki, przekaźniki oraz metalowe przedmioty. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili także, że ci sami mężczyźni odpowiadają również za kradzieże artykułów spożywczych z pawilonów handlowych mieszczących się na targowisku miejskim. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawców wynoszą prawie 50 tys. złotych.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili sprawcom łącznie 7 zarzutów każdemu z nich dotyczących kradzieży z włamaniem. 17-latkowie oraz 18-latek przyznali się do wszystkich przedstawionych im zarzutów. Stróże prawa odzyskali tablice LED wartości 33 tys. złotych, które wkrótce wrócą do prawowitych właścicieli. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.