Wiadomości

STWORZYLI ZAGROŻENIE, BO JECHALI ZA SZYBKO - POLICJANCI ZATRZYMALI IM PRAWA JAZDY

Data publikacji 29.03.2019

Tylko jednego dnia policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec ośmiu kierowców, którzy rażący sposób przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Siedmiu kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wśród nich był 34-letni kierowca mercedesa, który jadąc ulicą Grunwaldzką miał na liczniku 145 km/h i 34-letni kierowca skody, który jechał przez Tunel pod Martwą Wisłą z prędkością 146 km/h.

Do interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości, doszło w czwartek rano i wieczorem. Tuż po godz.10:00 na ul. Podwale Przedmiejskie policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Gdańska, który jechał samochodem marki Renault o 66 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. Dziesięć minut później w Tunelu im. Abp. Gocłowskiego prawo jazdy zatrzymano 34-latkowi z Gdańska, który jechał skodą z prędkością 146 km/h tam, gdzie ograniczenie prędkości było do 70 km/h. Jeszcze tego samego dnia o godz. 12:45 na ul. Słowackiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego bmw, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego.


W godzinach wieczornych na ul. Grunwaldzkiej i w Tunelu im.Abp. Gocłowskiego funkcjonariusze drogówki zatrzymali pięć praw jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość ponad 50 km/h. Jednym z zatrzymanych do kontroli kierowców był 21-latek z powiatu nowodworskiego, który jechał przez Tunel pod Martwą Wisłą z prędkością 143 km/ h. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy 34-latkowi z Sopotu , który jechał mercedesem po ulicy Grunwaldzkiej z prędkością 145 km/h tam, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/ h.


Wobec kierowców którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.