Wiadomości

PROWADZIŁ QUADA PO ALKOHOLU, NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ I CHCIAŁ WRĘCZYĆ ŁAPÓWKĘ

Data publikacji 22.03.2019

Policjanci z Lęborka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd typu quad, którego kierowca prowadził będąc pod wpływem alkoholu oraz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. W chwili interwencji kierowca usiłował przekupić policjantów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

W środę po godz. 22.00 policjanci z patrolu interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali w Lęborku kierującego quadem, którego styl jazdy wskazywał, iż może być w stanie nietrzeźwości. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenie. W trakcie badania mężczyzny, alkotest wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie sprawdzania kierującego w policyjnych bazach okazało się, iż ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. To jednak nie koniec przewinień 31-latka, mieszkańca powiatu lęborskiego. Podczas zatrzymania, mężczyzna zaoferował policjantom łapówkę w kwocie 300 zł w zamian za puszczenie go do domu i "dogadanie się". 31- latek trafił do policyjnego aresztu.

Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

 

Wczoraj 31-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pod wpływem alkoholu oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym.

Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys. zł.

 

Multimedia dostępne na stronie https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=40126