SPRZEDAWAŁ AGREGATY Z PODROBIONYMI ZNAKAMI TOWAROWYMI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SPRZEDAWAŁ AGREGATY Z PODROBIONYMI ZNAKAMI TOWAROWYMI

Data publikacji 20.03.2019

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 59-letniego obcokrajowca, który sprzedawał agregaty prądotwórcze z podrobionymi znakami towarowymi, oszukując w ten sposób klientów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, który podejrzany mężczyzna przewoził w bagażniku samochodu i prawdopodobnie miał trafić do kolejnych nabywców. Śledczy przedstawili zatrzymanemu obywatelowi Włoch zarzuty dotyczące oszustwa i handlu podrobionymi towarami. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek kilka minut po godzinie 10:00 dyżurny chojnickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że na jednym z marketowych parkingów ujął handlarza, który dwa dni wcześniej oszukał go podczas zakupu dwóch agregatów prądotwórczych. Ze zgłoszenia wynikało, że ten mężczyzna jest bardzo agresywny i próbuje uciec.

Oficer dyżurny natychmiast podjął działania i skierował we wskazane miejsce najbliższy patrol interwencyjny. Dzięki szybkiej reakcji policjanci zatrzymali 59-letniego obywatela Włoch, który nie dosyć, że sprzedawał towar z podrobionymi znakami towarowymi po bardzo atrakcyjnej cenie, to próbując uciec, spowodował kolizję z dwoma pojazdami. Po ustaleniu na miejscu wstępnych okoliczności, policjanci przeszukali pojazd, którym poruszał się obcokrajowiec i w bagażniku znaleźli dwa kolejne agregaty przeznaczone do sprzedaży, oznaczone podrabianymi znakami renomowanych firm. 59-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

 

Wczoraj śledczy, po zebraniu materiału dowodowego w obecności biegłego tłumacza, przedstawili podejrzanemu zarzuty oszustwa w związku z naruszeniem przepisów prawa własności przemysłowej poprzez wprowadzanie do obrotu towarów opatrzonych podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, a także za popełnione wykroczenia drogowe.

Policjanci przypominają, żeby podczas zakupów, nie kierować się przy podejmowaniu decyzji tylko wyłącznie ceną towaru. Pozorna oszczędność może być przyczyną rozczarowania oraz narażenia siebie na odpowiedzialność karną jeżeli okazałoby się, że zakupiony towar pochodzi z kradzieży.

Multimedia dostępne na stronie https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=40113