Wiadomości

20 MARCA POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „TRZEŹWA AUTOSTRADA”

Data publikacji 19.03.2019

W godzinach rannych, 20 marca, na zjazdach z autostrady spotkamy patrole wyposażone w alkomaty oraz narkotesty. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”, których celem będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci będą także bezwzględnie reagowali na przypadki niekorzystania przez osoby poruszające się pojazdami z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

W środę zostaną przeprowadzone działania „Trzeźwa autostrada”. Ich celem jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi zareagują także w przypadku nieprawidłowego przewożenia pasażerów.

Jazda autostradą wiąże się z dużymi prędkościami. Kierowcy przemierzają setki kilometrów, ulegając czasami zmęczeniu. Niestety zdarzają się przypadki kierowania pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na punktach poboru opłat spotkamy policjantów, którzy sprawdzą trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia alkoholu w wydychanym powietrzu należy spodziewać się surowych konsekwencji. Utrata prawa jazdy, rozprawa sądowa, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna to tylko część z możliwych następstw jazdy w stanie nietrzeźwości.

Mundurowi sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia najmłodszych bez wymaganych urządzeń, nie należy oczekiwać pobłażliwości ze strony funkcjonariuszy.