ZATRZYMANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW I DOPALACZY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW I DOPALACZY

Data publikacji 18.03.2019

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 32-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków i dopalaczy. Mężczyzna dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. W sobotę został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

14 marca 2019 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 32-latka z powiatu wejherowskiego, w związku z realizacją zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem tropiącym przeszukali pomieszczenia gospodarcze, piwnicę oraz mieszkanie. Podczas sprawdzania tych pomieszczeń pies tropiący Edek ujawnił narkotyki w piecu znajdującym się w piwnicy, na poddaszu pomieszczenia gospodarczego oraz w przedpokoju w bucie. Narkotyki o wadze prawie 600 gramów oraz dopalacze o wadze prawie 400 gramów zostały zabezpieczone przez policjantów do sprawy. 


32-latek został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy gdzie spędził dwie noce. Został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat oraz zarzut posiadania nowych substancji psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W sobotę sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.