KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. Funkcjonariusze kontrolują teren również nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorem. Wczoraj mundurowi zatrzymali 59-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym w Będominie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na drogach powiatu kościerskiego ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i przestrzegają ograniczeń prędkości. 


Wczoraj mundurowi zatrzymali 59-letniego kierowcę mercedesa, którzy przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym, na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Będomin. Mężczyzna przekroczył prędkość o 62 km/h w obszarze zabudowanym, jechał 112 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał za swoje wykroczenia punkty karne oraz mandat.

Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów