ŻÓŁWIKI Z WIZYTĄ W KOMENDZIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ŻÓŁWIKI Z WIZYTĄ W KOMENDZIE

Data publikacji 14.03.2019

Sopoccy policjanci gościli przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Delfinek mieszczącego się na gdańskiej Żabiance. Podczas spotkania „żółwiki” dowiedziały się kim jest policjant i na czym polega jego praca oraz z bliska zobaczyły pomieszczenia i sprzęt policyjny. Funkcjonariusze przypomnieli małym gościom jak zachowywać się w kontaktach z obcymi oraz rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie na drodze i w przedszkolu.

Wczoraj policjanci gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Delfinek mieszczącego się na gdańskiej Żabiance. Zamiast typowych zajęć grupa „żółwików” miała możliwość poznania z bliska policjantów i porozmawiania z nimi na temat ich pracy. Podczas wizyty przedszkolaki zobaczyły pomieszczenia policyjne, w tym m.in. dyżurkę, pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz strzelnicę. Funkcjonariusze odpowiadali na nurtujące maluchów pytania, a także pokazali im z bliska sprzęt będący na ich wyposażeniu.


Wczorajsze spotkanie było także okazją do porozmawiania z przedszkolakami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z ludźmi, których nie znamy, a także podczas pobytu w domu i na ulicy. Policjanci przypomnieli maluchom numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślali, jak ważne jest być widocznym na drodze.