W PIĄTEK DZIAŁANIA „BEZPIECZNA DROGA KRAJOWA NR 22” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

W PIĄTEK DZIAŁANIA „BEZPIECZNA DROGA KRAJOWA NR 22”

Data publikacji 14.03.2019

W piątek, 15 marca, pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województwa warmińsko-mazurskiego przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W najbliższy piątek, na odcinku drogi krajowej nr 22, przebiegającym przez województwo pomorskie oraz warmińsko-mazurskie, spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolowały całą trasę. Pomorscy policjanci wraz z kolegami z olsztyńskiego garnizonu Policji przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.


Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowi zwrócą uwagę na inne wykroczenia, które są realnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.