W WYPADKU DROGOWYM ZGINĄŁ 90-LETNI KIEROWCA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

W WYPADKU DROGOWYM ZGINĄŁ 90-LETNI KIEROWCA

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci ze Słupska ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w minioną weekend na krajowej szóstce w miejscowości Poganice. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych śmierć poniósł 90-letni kierujący volkswagenem golfem. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący tym samochodem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Lęborka pojazdowi.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kiedy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym natychmiast skierował tam policjantów oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci ustalając wstępne okoliczności wypadku, zamknęli odcinek drogi gdzie zaistniał wypadek oraz kierowali ruchem zabezpieczając jednocześnie objazdy przez sąsiednie miejscowości. Pracujące także na miejscu służby ratownicze udzieliły pomocy wszystkim poszkodowanym. Okazało się, że w zderzeniu audi i volkswagena ucierpiało łącznie 5 osób w tym kierujący volkswagenem 90-letni mieszkaniec gminy Potęgowo. Mężczyzna ten pomimo szybkiej reakcji służb i przewiezienia go do szpitala, zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Pozostałe osoby to kierowca i pasażerki audi w wieku 20 -23 lata. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wejherowskiego. Tym osobom także w szpitalu udzielono pomocy medycznej, a następnie po obserwacji zwolniono do domów. Funkcjonariusze w trakcie zabezpieczania miejsca wypadku ustalili wstępne okoliczności, z których wynikało, że do zderzenia pojazdów doszło ponieważ kierujący volkswagenem 90-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Lęborka audi. 


Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego oraz technicy kryminalistyczni zabezpieczali ślady oraz ustalali świadków. Obecnie trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia w tym dotyczące stanu trzeźwości kierujących. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów, które regulują prędkość na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają także więcej szczegółowych kontroli drogowych i zdecydowaną reakcję na wykroczenia drogowe związane z przekraczaniem prędkości.