CZTERY OSOBY RANNE W WYPADKU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

CZTERY OSOBY RANNE W WYPADKU

Data publikacji 12.03.2019

Wczoraj rano mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Kiszewa na drodze wojewódzkiej. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki Man, przewożący drewno, gwałtownie zahamował, by uniknąć zderzenia z innym samochodem, w wyniku czego jego przyczepa przesunęła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przód samochodu vw t 5. Cztery osoby poszkodowane przetransportowano do szpitali. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 7.00 na drodze wojewódzkiej nr 214 w Nowej Kiszewie. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. Mundurowi zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 40-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Man, który przewoził drewno, gwałtownie zahamował, by uniknąć zderzenia z innym samochodem, w wyniku czego jego przyczepa przesunęła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przód samochodu vw t 5. 50-letni kierowca vw oraz troje pasażerów busa w wieku 12, 18 i 54 lat zostało przetransportowanych do szpitali. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem kierowców, byli trzeźwi. 


Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają i apelują! Kierowco noga z gazu! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.