DEBATA SPOŁECZNA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DEBATA SPOŁECZNA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY

Data publikacji 12.03.2019

Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży”. Spotkanie odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie. Funkcjonariusze wraz z kuratorem sądowym mówili o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Podczas debaty uczestniczący w niej uczniowie dowiedzieli się również jakie środki wychowawcze stosuje sąd rodzinny gdy młody człowiek złamie prawo.

Wczoraj (11 marca br.) o godzinie 11.45 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą „Bezpieczeństwu dzieci i młodzieży”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie.


Debatę uroczyście otworzył p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie – podinsp. Radosław Fortuna, który przywitał uczestników i wprowadził w szczegóły debaty. Kierownik Zespołu Kuratorów - Iwona Dąbrowska-Cieślik podczas debaty mówiła o zachowaniach, które są przejawami demoralizacji oraz jak każdy uczeń powinien zachowywać się na terenie szkoły. Funkcjonariusze mówili o środkach wychowawczych, które może zastosować sędzia w przypadku złamania prawa przez młodego człowieka. W trakcie debaty zwracano szczególną uwagę na problem zażywania dopalaczy i narkotyków przez osoby nieletnie oraz związane z tym skutki. Mundurowi z zaproszonym gościem mówili również o zjawisku cyberprzemocy, które bardzo często występuje w internecie i jest stosowane przez młodych ludzi.

Nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w debacie i zadawali pytania, na które odpowiadali prowadzący debatę.