POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO W KARPINACH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO W KARPINACH

Data publikacji 11.03.2019

W sobotę wieczorem policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Karpiny, gdzie kierujący samochodem osobowym na łuku drogi będąc pod wpływem alkoholu uderzył w drzewo. W wyniku wypadku trzy osoby jadące osobówką zostały ciężko ranne. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W sobotę 9 marca br. ok. godz. 19.20 dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Karpiny. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.


Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec gminy Gardeja kierując fiatem Cinquecento, w miejscowości Karpiny, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia wszyscy podróżujący fiatem odnieśli poważne obrażenia ciała. 22-latek kierujący samochodem osobowym oraz dwie pasażerki 17 i 18 latka trafili do szpitala w Grudziądzu. Badanie krwi wykazało, że kierujący samochodem miał 2,4 promila alkoholu. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. 

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest przestępstwem i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.