POTRĄCENIE PIESZEGO- POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ !!! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POTRĄCENIE PIESZEGO- POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ !!!

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 46-letni mieszkaniec gminy Chojnice. Mężczyzna został potrącony na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Jeziorki, gdy prawdopodobnie wtargnął na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód osobowy. 46-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowca był trzeźwy, natomiast pieszy pod znacznym wpływem alkoholu. Policja apeluje o ostrożność!

W miniony piątek około godziny 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na tzw. „berlince” w miejscowości Jeziorki. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało dojść do potrącenia pieszego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna idąc od strony Chojnic lewym poboczem, nie posiadając elementów odblaskowych chcąc przejść na druga stronę jezdni najprawdopodobniej wtargnął bezpośrednio pod nadjeżdżający od strony Czerska samochód osobowy. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości kierowcy opla, które wykazało, że był trzeźwy. Natomiast badanie na zawartość alkoholu poszkodowanego wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.


Pracujący na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny, dokumentację fotograficzną, rozpytali świadków oraz wykonali szkic. Uczestniczący w wypadku 46-letni pieszy z obrażeniami nóg został przetransportowany do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była zamknięta przez około dwie godziny. W tym czasie funkcjonariusze kierowali ruchem, wskazując kierowcom wyznaczone objazdy.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przebieg tego zdarzenia drogowego.