BYŁY POLICJANT WYRÓŻNIONY ZA URATOWANIE ŻYCIA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

BYŁY POLICJANT WYRÓŻNIONY ZA URATOWANIE ŻYCIA

Data publikacji 07.03.2019

Wczoraj o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta w Lęborku za bohaterską postawę został wyróżniony mieszkaniec Lęborka, który w sierpniu zeszłego roku przyczynił się do uratowania topiących się osób w morzu. Na uroczystości obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Lęborku, kom. Mariusz Mejer, który wręczył lęborczaninowi list gratulacyjny.

W środę (5 marca br.) w Urzędzie Miasta w Lęborku odbyła się uroczystość, na której list gratulacyjny wręczył Komendant Powiatowy w Lęborku kom. Mariusz Mejer. Dyplom z gratulacjami wręczony został lęborczaninowi, byłemu policjantowi, który 19 sierpnia 2018 roku przebywał na plaży w Jarosławcu. Gdy zauważył, topiących się plażowiczów nie wahał się ruszyć z pomocą i uratował z wody mężczyznę i kobietę, a następnie prowadził udaną akcję reanimacyjną. 


W spotkaniu z uczestniczyli także zastępcy burmistrza Jerzy Pernal i Teresa Ossowska-Szara, Sekretarz Miasta Marian Kurzydło, radny Krzysztof Świątczak oraz strażnik miejski Sławomir Olszewski. 

Podczas spotkania wyróżniony lęborczanin opowiedział o zdarzeniu z wakacji, a także przypomniał sytuację sprzed kilkudziesięciu lat, gdy uratował ludzi na jeziorze Lubowidz. Za ten czyn 39 lat temu otrzymał Medal za Ofiarność i Odwagę.