PONAD 650 TYS. PRZELAŁA NA SWOJE KONTO- USŁYSZAŁA ZARZUTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

PONAD 650 TYS. PRZELAŁA NA SWOJE KONTO- USŁYSZAŁA ZARZUTY

Data publikacji 04.03.2019

Kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali kobietę, która przez kilka miesięcy okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana, wykorzystując swoją pozycję w firmie i posiadane uprawnienia, przelewała na swoje konta pieniądze z rachunków firmy. Pracodawca stracił w sumie ponad 650 tys. zł. W piątek prokurator ogłosił kobiecie zarzut oszustwa, a sąd aresztował 62-latkę na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie zdobyli informację o tym, że w jednej z firm dochodzi do oszustw. O popełnianie tych przestępstw policjanci podejrzewali pracującą tam księgowa. 


Funkcjonariusze, którzy pracowali nad tą sprawą, zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego zatrzymali 62-letnią kobietę. Policjanci podczas przeszukania mieszkania kobiety oraz jej miejsca pracy zabezpieczyli komputery oraz dokumentację, która może świadczyć o przestępczej działalność kobiety. 

Ustalenia przeprowadzone przez policjantów potwierdziły, że zatrzymana, wykorzystując swoją pozycję w firmie i posiadane uprawnienia, w ciągu kilku miesięcy przywłaszczała sobie pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych. Kobieta przelewała na swoje konta kwoty od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie straty oszacowano na kwotę ponad 650 tys. zł. 

62-latka została doprowadzona przez funkcjonariuszy do prokuratora, który przedstawił jej zarzut oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

W piątek sąd aresztował 62-latkę na najbliższe trzy miesiące.