DEBATA O CYBERZAGROŻENIACH W SZKOLE AUTONOMICZNEJ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DEBATA O CYBERZAGROŻENIACH W SZKOLE AUTONOMICZNEJ

Data publikacji 01.03.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zorganizowali debatę społeczną poświęconą tematyce cyberprzemocy. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali o niebezpieczeństwach i skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu oraz odpowiadali na nurtujące młodzież pytania.

Wczoraj w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej odbyła się debata poświęcona tematyce cyberzagrożeń i cyberprzestępczości w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Z ramienia sopockiej komendy uczestniczyli w niej m.in. Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Tomasz Frąckowiak, dzielnicowy oraz specjaliści z wydziału prewencji i wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy na co dzień zajmują się omawianym zagadnieniem. W debacie uczestniczyła też grupa blisko 100 uczniów, nauczyciele i dyrekcja szkoły.


Podczas spotkania policjanci poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w cyberprzemocy. Funkcjonariusze rozmawiali m.in. o niebezpieczeństwach i skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu oraz omówili zagadnienia prawne związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Spotkanie było też dobrą okazją do poznania problemów młodych osób, którzy na co dzień korzystają z Internetu. 

Jeszcze po zakończonej debacie policjanci byli dostępni dla osób uczestniczących w spotkaniu i odpowiadali na nurtujące pytania. Debaty mają charakter otwartego spotkania, na które Komendant Miejski Policji w Sopocie zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa. Jednym z podstawowych celów realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Sopocie jest coraz szersze uspołecznienie działań Policji. Jedną z metod, poprzez wdrożenie której chcielibyśmy realizować ten cel, jest organizowanie debat społecznych opartych na budowaniu atmosfery zaufania oraz dialogu z mieszkańcami, w celu rozwiązywania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa.