USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA LICZNE KRADZIEŻE I WŁAMANIA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA LICZNE KRADZIEŻE I WŁAMANIA

Data publikacji 01.03.2019

Do policyjnego aresztu trafił 31-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o liczne włamania do samochodów i kradzieże. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego okradał dostawcze volkswageny i zabierał pozostawione w nich elektronarzędzia. Łączna wartość strat spowodowana jego przestępczą działalnością wyniosła blisko 7 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część utraconych przedmiotów. Podejrzany usłyszał już zarzuty i niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.

Od pewnego czasu policjanci ze Starogardu Gdańskiego zaczęli otrzymywać zgłoszenia w sprawie włamań do zaparkowanych pojazdów. Metoda działania oraz skradzione łupy wskazywały na tego samego sprawcę. Za każdym razem złodziej włamywał się do dostawczych volkswagenów i zabierał pozostawione w nich elektronarzędzia.


Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz pracy operacyjnej ustalili personalia podejrzanego. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkanie, skąd funkcjonariusze przekonwojowali go do jednostki policji.

Podczas prowadzonych przeszukań mundurowi odzyskali część z utraconych przedmiotów. W najbliższym czasie wrócą one do swoich prawowitych właścicieli. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi sześciu zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Łączna wartość strat powstałych w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny wyniosła blisko 7 tys. zł. Obecnie policjanci ustalają właścicieli odzyskanych przedmiotów oraz sprawdzają, czy mieszkaniec Kociewia w okresie od grudnia ubiegłego roku do chwili obecnej nie popełnił innych podobnych przestępstw na terenie powiatu starogardzkiego.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które korzystają ze swoich aut w ramach prowadzonej działalności, aby nie pozostawiały w nich żadnych wartościowych przedmiotów, a szczególności saszetek z dokumentami oraz elektronarzędzi. br>
Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.