KRYMINALNI ZATRZYMALI ZŁODZIEJA I ODZYSKALI SKRADZIONY SPRZĘT - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZATRZYMALI ZŁODZIEJA I ODZYSKALI SKRADZIONY SPRZĘT

Data publikacji 28.02.2019

Kryminalni zatrzymali pracownika jednego z supermarketów w powiecie puckim podejrzanego o kradzież pieniędzy z kasy, odkurzacza oraz zegarka. Poszkodowany wycenił straty na prawie 4 000 zł. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W połowie lutego br. pucka komenda została powiadomiona o kradzieży pieniędzy z kasy w jednym z supermarketów na terenie powiatu puckiego. Nad sprawą od początku pracowali operacyjnie kryminalni. W wyniku szeroko zakrojonych działań funkcjonariusze ustalili dane osoby podejrzanej i ją zatrzymali. Sprawcą okazał się 34-letni pracownik supermarketu. 


W wyniku dalszej pracy kryminalnych nad sprawą okazało się, że mężczyzna pracując w supermarkecie, w sierpniu ubiegłego roku dokonał także kradzieży odkurzacza o wartości około 1 000 zł a w grudniu ubiegłego roku zegarka smartwatch o wartości około 1 300 zł. Łącznie z kradzieżą pieniędzy właściciel wycenił straty na prawie 4 000 zł.

Śledczy pojechali do mieszkania 34-latka, gdzie w trakcie przeszukania znaleźli skradziony odkurzacz oraz zegarek. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów i zostaną zwrócone właścicielowi. 

Mężczyznę przesłuchano i przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.