POSZUKIWANY 24-LATEK GROZIŁ, ŻE SIĘ ZABIJE- NEGOCJATORZY W AKCJI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POSZUKIWANY 24-LATEK GROZIŁ, ŻE SIĘ ZABIJE- NEGOCJATORZY W AKCJI

Data publikacji 26.02.2019

Wczoraj policjanci z Gniewina zatrzymali 24-latka poszukiwanego nakazem sądowym do odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania mężczyzna groził, że popełni samobójstwo skacząc przez okno. Po kilku godzinach negocjacji został zatrzymany. Teraz najbliższe niespełna 4 lata spędzi w areszcie śledczym.

Prawie 7 godzin trwały działania policjantów z Komisariatu Policji w Gniewinie, w jednej z miejscowości gminy Choczewo. Funkcjonariusze wczoraj przed godziną 11.00 pojechali zatrzymać osobę poszukiwaną. Po sprawdzeniu wytypowanego miejsca okazało się, że wewnątrz budynku znajduje się poszukiwany 24-latek. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi i zaczął grozić, że targnie się na własne życie skacząc przez okno.


W związku z obawą o życie 24-latka funkcjonariusze wezwali na miejsce policyjnych negocjatorów, strażaków i ratowników medycznych. Dialog był trudny, ponieważ mężczyzna był bardzo zdenerwowany i zdeterminowany. Czynności negocjacyjne prowadzone były przez policjantów z Słupka, Ustki, Lęborka oraz Gniewina i zakończyły się przed 18:00 zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny. 

24-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem trafi do zakładu karnego, w którym odbędzie kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.