POLICJANCI NA STOKU NARCIARSKIM O BEZPIECZEŃSTWIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI NA STOKU NARCIARSKIM O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 20.02.2019

W miejscowości Wieżyca na ośrodku narciarskim „Koszałkowo” w ramach akcji profilaktyczno–edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariuszki z Kartuz rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych. Przy tej okazji mundurowe wraz z pracownikiem sanepidu prowadziły kontrole półkolonii.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, spotkały się z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach prowadzonych na terenie ośrodka narciarskiego „Koszałkowo”. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, jak również o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym. Podczas spotkania policjantki mówiły o miejscach w których można bezpiecznie zjeżdżać na sankach czy bezpiecznie jeździć na łyżwach. Ponadto tłumaczyły dzieciom dlaczego zamarznięte sadzawki, jeziora, rzeki czy stawy nie są to miejsca do zabawy. Podczas spotkania nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie na drodze. 


Policjantki zwracały również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych i tłumaczyły przy tym jak działają odblaski, by dzieci lepiej rozumiały konieczność noszenia ich nawet na terenie zabudowanym oraz wręczały milusińskim odblaskowe opaski.

Mundurowe wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej prowadziły także kontrole miejsc przebywania dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku oraz rozwieszały plakaty dotyczące konkursu plastycznego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”