DOJEDŹ(MY) BEZPIECZNIE DO CELU- AKCJA WEJHEROWSKIEJ POLICJI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DOJEDŹ(MY) BEZPIECZNIE DO CELU- AKCJA WEJHEROWSKIEJ POLICJI

Data publikacji 19.02.2019

Trwa drugi tydzień ferii zimowych, a wejherowscy policjanci podejmują każdego dnia działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi realizują ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

W związku z trwającym zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży policjanci wydziału ruchu drogowego wejherowskiej komendy realizują działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, która skierowana jest głównie do kierujących pojazdami. Prowadzone w ramach akcji działania profilaktyczne mają na celu zwrócenie uwagi kierujących pojazdami między innymi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze oraz zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerów, a w szczególności dzieci.


Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów. Istotnym elementem w trosce o bezpieczeństwo są także kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.