KRYMINALNI ODZYSKALI SKRADZIONY POJAZD - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ODZYSKALI SKRADZIONY POJAZD

Data publikacji 19.02.2019

Kryminalni z malborskiej komendy odzyskali skradzionego volkswagena o wartości 30 tys. złotych i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież tego pojazdu. Ponadto po sprawdzeniu 36-latka w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do aresztu, a odzyskany samochód zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek 15 lutego br. dyżurny malborskiej komendy odebrał powiadomienie, że na terenie Niemiec został skradziony volkswagen T5 o wartości 30 tys. złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna podejrzany o kradzież tego pojazdu może zmierzać w kierunku powiatu malborskiego. 


Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Po szeroko zakrojonych działaniach operacyjnych około godziny 21.30 funkcjonariusze zatrzymali skradziony samochód na terenie miasta. Kierującym okazał się 36-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym. Kryminalni zabezpieczyli odzyskanego volkswagena na policyjnym parkingu. a zatrzymanego przewieźli do zakładu karnego, gdzie mężczyzna będzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. 

Malborscy śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.