POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ PRZYCZYNY ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ PRZYCZYNY ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

Data publikacji 16.02.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś (16.02.2019) rano na ul. Chwarznieńskiej w Gdyni. Kierujący osobową Toyotą 27 – latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. W wyniku zderzenia śmierć poniosły trzy osoby znajdujące się w samochodzie. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

Dziś rano kilka minut przed godziną 5:00 dyżurny gdyńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Chearznieńskiej w Gdyni. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. 


W zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy, którym poruszali się trzej młodzi mężczyźni. Wstępne ustalenia pracujących na miejscu wypadku policjantów wskazują, że kierujący Toyotą jadąc ul. Chwarznieńską z centrum Gdyni w kierunku obwodnicy Trójmiasta najpierw najechał na krawężnik znajdujący się przy prawej krawędzi jezdni, następnie stracił panowanie nad pojazdem i prawym jego bokiem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej znajdujący się na pasie oddzielającym pasy ruchu. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki, prokurator i biegły lekarz sądowy. 

W wyniku uderzenia trzy osoby znajdujące się w samochodzie, w tym 27- letni kierowca, poniosły śmierć na miejscu. Mundurowi pracując na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady zdarzenia oraz wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, pomiary oraz szkic miejsca zdarzenia. 

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.