OGÓLNOPOLSKIE BADANIE LICZBY OSÓB BEZDOMNYCH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE LICZBY OSÓB BEZDOMNYCH

Data publikacji 14.02.2019

Wczoraj w godzinach od 19.00 do 2.00 odbyło się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Policjanci po raz kolejny włączyli się w tą akcję. W realizacji przedsięwzięcia funkcjonariusze współpracowali z innymi służbami mundurowymi, wolontariuszami i pracownikami socjalnymi.

W nocy z 13 na 14 lutego 2019 roku w całym kraju odbyła się akcja liczenia osób bezdomnych. Pomorscy policjanci wspólnie z innymi służbami mundurowymi, wolontariuszami i pracownikami socjalnymi włączyli się w to przedsięwzięcie. Akcję, która odbywa się co dwa lata, zorganizowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 


W trakcie badania policjanci sprawdzali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, w tym m.in. piwnice, wiaty śmietnikowe, altany i pustostany. Funkcjonariusze czuwali również nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w badaniu oraz sprawdzali, czy bezpieczeństwo osób bezdomnych nie jest zagrożone. Wszystkim napotkanym osobom przekazywano informacje na temat placówek i instytucji, do których mogą zwrócić się o pomoc. 

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko weryfikacja zjawiska i jego skali, ale również badanie lokalnych potrzeb w zakresie działań w tym obszarze.