DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z UCZNIAMI O BEZPIECZNEJ ZABAWIE ZIMĄ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z UCZNIAMI O BEZPIECZNEJ ZABAWIE ZIMĄ

Data publikacji 12.02.2019

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych był gościem w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Policjant rozmawiał z uczniami o tym jak bezpiecznie bawić się na sankach i łyżwach, przestrzegał również przed wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora.

Dzielnicowy z Człuchowa asp. Rafał Opala był w miniony piątek gościem w szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Funkcjonariusz instruował uczniów klas 1 jak bezpiecznie poruszać się po drodze, do czego służą odblaski i kamizelki odblaskowe, dlaczego należy jeździć w fotelikach samochodowych i jak przechodzić bezpiecznie po przejściach dla pieszych. Jednak najważniejszym celem wizyty dzielnicowego było uczulenie uczniów na zabawy zimą. Policjant powiedział, żeby kategorycznie nie wchodzić na zamarznięte stawy i jeziora. Powiedział również o zagrożeniach związanych ze zajeżdżaniem na sankach w pobliżu dróg, gdzie poruszają się samochody, zachęcał jednocześnie do korzystania z specjalnie przygotowanego krytego lodowiska w Człuchowie. Dzieci dowiedziały się również, jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego 112 i co powiedzieć, kiedy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.


Pytania do funkcjonariusza, nie miały końca. Wszystkie dzieci otrzymały ulotki związane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.