Wiadomości

KIEROWCA ODPOWIE ZA JAZDĘ PO ALKOHOLU ORAZ NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ POLICJANTÓW

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, który kierował oplem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność, a także usiłował wręczyć łapówkę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zostały mu przed-stawione zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, usiłowania wręczenia korzyści majątkowej oraz jazdy w stanie nietrzeźwości.

W czwartek (07.02.br.) około godziny 20.00 na ulicy Jagiełły w miejscowości Prabuty policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli kierowcę opla. 


Mundurowi podczas rozmowy z 25-letnim mężczyzną wyczuli od niego alkohol, poddali go badaniu alkomatem, z wynikiem 1,7 promila. Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że popełnił przestępstwo wówczas mężczyzna zaproponował im pieniądze, by ci odstąpili od swoich czynności. 

Policjanci poinformowali go, że zostaje zatrzymany za popełnione przestępstwo, to spowodowało u niego agresywne zachowanie. Stróże prawa pouczali mężczyznę aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak 25-latek nie reagował na wydawane polecenia, zaczął znieważać funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Mundurowi doprowadzili mężczyznę do policyjnej celi. 

Zatrzymany 25-latek został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom, jazdę w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy. Grozi mu do 10 lat więzienia.