23-LATEK ZATRZYMANY ZA KIEROWANIE POJAZDEM POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

23-LATEK ZATRZYMANY ZA KIEROWANIE POJAZDEM POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci w niedzielę zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę volkswagena. Jak się okazało, mężczyzna posiadał oraz był pod wpływem narkotyków. Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara pozbawienia wolności także do lat 3.

Wczoraj w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego rozszerzone źrenice. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna w portfelu miał zwitek foli z białym proszkiem- po sprawdzeniu testerem okazało się, że była to amfetamina. 


Narkotyk został zabezpieczony. Funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym na badanie krwi, które określi dokładną ilość narkotyków w organizmie. 

23-latek został zatrzymany i dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. 

Mundurowi zatrzymali mu prawo-jazdy. Niebawem zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, jak i kierowania pod ich wpływem. Za oba przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.