POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU

Data publikacji 11.02.2019

W piątek malborscy policjanci ponad 2 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Mickiewicza w Malborku. W zderzeniu volkswagena z dacią obrażenia odniosła 28-letnia pasażerka, którą przewieziono do szpitala. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek (8 lutego br.) około godziny 9.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że na ul. Mickiewicza doszło do wypadku drogowego. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. 


Policjanci przesłuchali świadków i sporządzili oględziny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących - oboje byli trzeźwi. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca volkswagenem 53-letnia kobieta wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu dacią 55-letniemu mężczyźnie. 

W wyniku zderzenia tych pojazdów obrażeń doznała 28-letnia pasażerka daci, którą przewieziono do szpitala. Mundurowi przez ponad 2 godziny kierowali ruchem. Teraz śledczy ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku.