KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW, AMFETAMINĘ SCHOWAŁ W DOMU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW, AMFETAMINĘ SCHOWAŁ W DOMU

Data publikacji 08.02.2019

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali kierowcę Audi, który jak się okazało, prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, a w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli ponad 100 działek amfetaminy, tabletek ecstasy oraz dopalaczy. 24–latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. O jego losie zadecyduje prokurator i sąd.

W środę (6 lutego br.) wieczorem w Kościerzynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi. Samochodem kierował 24 – letni mężczyzna. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo zachowanie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. 


W trakcie kontroli osobistej znaleziono przy mężczyźnie narkotyki. Pracując nad sprawą śledczy przeszukali mieszkanie 24–latka, tam znaleźli ponad 100 działek amfetaminy, tabletki ecstasy oraz dopalacze. 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mu dziś zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. 

Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. O jego losie zadecyduje prokurator i sąd.