WYPADEK DROGOWY – KOLEJNY RAZ APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DRODZE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WYPADEK DROGOWY – KOLEJNY RAZ APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DRODZE

Data publikacji 07.02.2019

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Lęborku na ul. Komuny Paryskiej, gdzie kierujący osobowym fordem uderzył w drzewo. Kierujący 26-letni mężczyzna oraz dwóch pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W środę o godz. 18.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Lęborku na ul. Komuny Paryskiej. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. 


Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. 

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 25-letni mężczyzna kierujący osobowym fordem z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna jechał z dwoma pasażerami w wieku 22 i 23 lat. Cała trójka została przewieziona do szpitala. Wyniki badania krwi, pobranej od kierującego do badań, wykażą czy miał w organizmie alkoholu bądź środki psychoaktywne. Pojazd po wykonanych oględzinach zabezpieczono na policyjnym parkingu. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, szkice sytuacyjne, dokumentację fotograficzną, ustalili i rozpytali świadków oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Te wszystkie czynności pomogą wyjaśnić i ustalić dokładne okoliczności tego wypadku. 

Przypominamy 
Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być przymrożone i śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. 

Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.