DZIELNICOWY PO SŁUŻBIE UJĄŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DZIELNICOWY PO SŁUŻBIE UJĄŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Data publikacji 06.02.2019

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego będącego po służbie odpowiedzialności wykroczeniowej nie uniknie mieszkaniec Tczewa, który ukradł dwie butelki alkoholu. Interweniujący policjant zauważył mężczyznę wychodzącego z jednego ze sklepów, którego podejrzewał o kradzież. Funkcjonariusz podczas rozmowy z mężczyzną potwierdził swoje podejrzenia i ujął 28-latka, a następnie przekazał go wezwanym na miejsce policjantom.

W miniony poniedziałek (4 lutego br.) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie będący po służbie zauważył przed wejściem do jednego ze sklepów wychodzącego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że mógł coś ukraść. W związku z tą sytuacją policjant postanowił sprawdzić swoje podejrzenia i podczas rozmowy z mężczyzną potwierdził swoje podejrzenia. Funkcjonariusz ujął 28-letniego mężczyznę i wezwał na miejsce kolegów z wydziału prewencji. Policjanci po wejściu na teren sklepu w rozmowie z zaskoczoną tym zdarzeniem obsługą potwierdzili kradzież ustalając, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa ukradł dwie butelki alkoholu warte ponad 100 złotych. 


Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że w tym zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden sprawca. Dzielnicowy nie dając za wygraną ustalił personalia drugiego sprawcy, który wkrótce również zostanie przesłuchany. 

Dzięki wzorowej postawie tczewskiego dzielnicowego 28-latek oraz jego kolega nie unikną odpowiedzialności i odpowiedzą za popełnione wykroczenie. Po przedstawieniu zarzutów przez funkcjonariuszy losem mężczyzn zajmie się sąd. Takie zachowanie dzielnicowego pokazuje, że służbę w Policji pełni się 24 godziny na dobę.