POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY

Data publikacji 04.02.2019

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu słupskiego. Mężczyźni podejrzani są o włamania do domów w okolicach Bytowa. Obaj zostali zatrzymani po kilku kilometrowym pościgu. Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyźni zostali aresztowani na 2 miesiące.

W ubiegłym tygodniu w okolicach Bytowa doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci bardzo intensywnie pracowali nad tymi sprawami. Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscach przestępstw i przesłuchali świadków. Sprawdzali każdy sygnał i analizowali informacje. W wyniku tych czynności kryminalni wytypowali osoby, które mogły dokonać tych przestępstw. W piątek chwilę po godzinie 12.00 kryminalni zauważyli w okolicach Gostkowa samochód z podejrzewanymi o włamania mężczyznami. Kierujący fordem zlekceważył sygnały policjantów do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. O całej sytuacji powiadomili dyżurnego, który we wskazane miejsce skierował dodatkowe patrole. Informacja została przekazana także policjantom ze Słupska, którzy zorganizowali blokady. 


Na jednej z blokad przed Dębnicą Kaszubską kierujący fordem skręcił drogę leśną. Tam też został zatrzymany. Pasażer zaczął uciekać pieszo. Na miejsce skierowany został także policjant z psem tropiącym. Po kilkunastu minutach pieszego pościgu drugi z mężczyzn został także zatrzymany. 

Jak się okazało samochodem kierował 52 – latek, natomiast pasażerem był 32 – letni mężczyzna. Obaj są mieszkańcami powiatu słupskiego. W samochodzie, którym uciekali mężczyźni policjanci znaleźli skradziony rower o wartości ponad 10 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia zostali przesłuchani. Śledczy przedstawili im zarzuty włamań do domów. 52 – latek dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował mężczyzn na 2 miesiące. Jak się okazało 32 – latek był także poszukiwany. Nie stawił się w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę ponad roku pozbawienia wolności. 

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli za kratki można trafić nawet na 5 lat.