POSZUKIWANY PRZEZ PUCKICH KRYMINALNYCH ZATRZYMANY NA WĘGRZECH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POSZUKIWANY PRZEZ PUCKICH KRYMINALNYCH ZATRZYMANY NA WĘGRZECH

Data publikacji 01.02.2019

Puccy kryminalni ustalili miejsce przebywania 48 – latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Informacje przekazane węgierskim policjantom okazały się trafne. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec gminy Kosakowo na granicy został przekazany polskim policjantom i od razu trafił do więzienia.

Od 2014 roku policjanci poszukiwali 48 – letniego mieszkańca gminy Kosakowo. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, był poszukiwany celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego. Mężczyzna ukrywał się przed mundurowymi. Wszystko wskazywało, że mógł on wyjechać za granicę. Wtedy sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.


Policjanci cały czas pracowali nad sprawą, zbierali informacje i analizowali je. Dzięki ich wysiłkom wpadli na trop 48 – latka. Ślady prowadziły na Węgry. Wtedy puccy kryminalni nawiązali współpracę ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz Komendy Głównej Policji, którzy przekazali ich ustalenia węgierskim policjantom.

Jak się okazało informacje puckich policjantów potwierdziły się. 48 – latek został zatrzymany przez węgierskich mundurowych we wskazanym miejscu. W ubiegłym tygodniu mężczyzna na granicy został przekazany polskim policjantom. Od razu też został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi dwa lata kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.