DOZÓR POLICYJNY ZA WŁAMANIA DO PIWNIC - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DOZÓR POLICYJNY ZA WŁAMANIA DO PIWNIC

Data publikacji 29.01.2019

Zaledwie kilka godzin zajęło kryminalnym z Tczewa zatrzymanie sprawcy włamań do 6 piwnic w jednym z bloków na terenie Tczewa. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 25-letni mieszkaniec Tczewa ma związek z innymi włamaniami do piwnic, do których doszło w zeszłym roku na terenie miasta. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Prokurator po przedstawieniu zatrzymanemu mężczyźnie 11 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, zastosował wobec niego dozór policyjny.

25 stycznia br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniach do 6 piwnic w jednym z bloków na terenie miasta. Funkcjonariusze przesłuchując właścicieli piwnic ustalili, że do tych zdarzeń musiało dojść podczas minionej nocy. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca włamując się do pomieszczeń piwnicznych kradł głównie elektronarzędzia oraz wartościowe przedmioty. Mundurowi ustalili, że sprawca ukradł przedmioty warte łącznie prawie 9 tys. złotych.


Kilka godzin po zdarzeniu kryminalni ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 25-letni mieszkaniec Tczewa. Funkcjonariusze po ustaleniu, gdzie przebywa mężczyzna zatrzymali podejrzewanego 25-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali również skradzione podczas włamania przedmioty, które wkrótce wrócą do właścicieli. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana osoba ma związek z innymi 5 włamaniami do piwnic, skąd skradziono m.in. elektronarzędzia, narzędzia, alkohole, rower oraz odzież. Do tych zdarzeń doszło w zeszłym roku.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego mieszkańca Tczewa do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 11 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa prokurator zastosował wobec 25-latka dozór policyjny, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.