POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 25.01.2019

Przez dwa dni, 26 i 27 stycznia, na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza wobec pieszych uczestników ruchu drogowego, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości.

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Mają one na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Działania będą prowadzone na terenie całego województwa, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci będą korzystać z ręcznych mierników prędkości oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestrator.


Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest jedną z częstszych przyczyn wypadków drogowych. Przypominamy także, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.