Wiadomości

POLICJANCI NARAŻAJĄC ŻYCIE EWAKUOWALI MIESZKAŃCÓW Z BUDYNKU OBJĘTEGO POŻAREM

Data publikacji 25.01.2019

Sierżant Wojciech Bolda oraz post. Patryk Nurkowski nawet przez moment nie zawahali się, by wbiec do budynku wielorodzinnego, w którym w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Dzięki szybkiej akcji przeprowadzonej przez policjantów, mieszkańcy sąsiednich mieszkań zostali sprawnie i bezpiecznie ewakuowani. Dwoje mieszkańców, w których mieszkaniu doszło do pożaru, zostali przewiezieni do szpitala. Mundurowi podczas działań związanych z ewakuacją podtruli się tlenkiem węgla, dlatego też sami po zakończeniu akcji musieli skorzystać z pomocy medycznej.

Kilka dni temu po godzinie 2:00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego na osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie doszło do pożaru. Natychmiast w tamto miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce służby medyczne udzielały już pomocy osobom z mieszkania objętego pożarem. 


W tej sytuacji funkcjonariusze natychmiast podjęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pozostałym mieszkańcom budynku wielorodzinnego. Policjanci bez chwili wahania wbiegli do środka budynku i w pierwszej kolejności sprawdzili mieszkanie objęte pożarem by upewnić się, czy nie ma w nim innych osób potrzebujących pomocy, a następnie rozpoczęli błyskawiczną ewakuację pozostałych mieszkańców budynku.

Mundurowi podczas działań związanych z ewakuacją podtruli się tlenkiem węgla, dlatego też sami po zakończeniu akcji musieli skorzystać z pomocy medycznej. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.