KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ W POWIECIE TCZEWSKIM ZA 2018 ROK - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ W POWIECIE TCZEWSKIM ZA 2018 ROK

Data publikacji 23.01.2019

Tczewscy policjanci podsumowując 2018 rok odnotowali 1141 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.

W 2018 roku policjanci odnotowali na terenie powiatu tczewskiego 1141 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Jak widać wprowadzenie tego narzędzia uaktywniła mieszkańców Tczewa, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 1141 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 606 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Tczewa nanieśli w sumie ponad 3 tys. zgłoszeń.


W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (325 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (308 zgłoszeń) oraz nieprawidłowa infrastruktura drogowa (197 zgłoszeń). Jest to łącznie ponad 72% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2018 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (153 zgłoszenia).

Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali oni w Tczewie, Rokitkach, Kolonii Ostrowickiej, Czarlinie, Turze, Pieniążkowie, Małżewku, Wędkowach oraz Szpęgawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzili 92 wystąpienia do zarządców dróg. 

W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci. Funkcjonariusze potwierdzając te zgłoszenia przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach.

Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone” jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.