POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA - TELEFONY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA - TELEFONY

Data publikacji 22.01.2019

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskich działaniach „Telefony”. Celem działań jest eliminowanie zjawiska niezgodnego z przepisami korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy przez kierujących pojazdami, promowanie problematyki związanej z zagrożeniami jakie niesie ze sobą używanie telefonów podczas kierowania wśród użytkowników dróg, zwracanie uwagi kierujących rowerami na odpowiedzialność wynikającą z korzystania z telefonów podczas jazdy rowerami.

W najbliższy piątek, 25 stycznia na pomorskich drogach zostaną przeprowadzone ogólnopolskie działania „Telefony”. Celem działań jest eliminowanie zjawiska niezgodnego z przepisami korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy przez kierujących pojazdami, promowanie problematyki związanej z zagrożeniami jakie niesie ze sobą używanie telefonów podczas kierowania wśród użytkowników dróg, zwracanie uwagi kierujących rowerami na odpowiedzialność wynikającą z korzystania z telefonów podczas jazdy rowerami. 


Mundurowi skupią swoją uwagę na uczestnikach ruchu, którzy w sposób nieodpowiedzialny i niezgodny z przepisami, będą korzystali z telefonów komórkowych. Przypominamy, że rowerzyści muszą także stosować się do obowiązującego prawa. Apelujemy także do pieszych, aby na przejściach oderwali na chwilę wzrok od ekranu i skupili się na bezpiecznym przejściu przez jezdnię lub torowisko.