Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI OSOBY MOGĄCE MIEĆ ZWIĄZEK Z USIŁOWANIEM ZABÓJSTWA

Data publikacji 21.01.2019

Policjanci z komisariatu na Oruni zatrzymali 40- letniego mężczyznę oraz 44-letnią kobietę. Osoby zatrzymano w związku z ugodzeniem nożem 40-letniego ob. Białorusi, do którego doszło w niedzielę przy ul. Trakt św. Wojciecha. Sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Wczoraj ok. godz. 14.00 policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o tym, że w jednej z kamienic przy ul. Trakt św. Wojciecha podczas libacji alkoholowej doszło do ugodzenia nożem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod podany adres i na miejscu zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. W tym czasie pokrzywdzony był opatrywany przez ratowników medycznych. Zatrzymanymi są 40-letni mężczyzna i 44-letnia kobieta, ob. Ukrainy. Osoby zostały przewiezione do policyjnego aresztu. Oboje byli nietrzeźwi, badanie kobiety wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a wynik mężczyzny to ponad pół promila. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej, oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. 


W trakcie pracy na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przesłuchali świadków . Przy sprawie pracują też kryminalni, którzy docierają do kolejnych osób. 

Pokrzywdzony, 40-letni ob. Białorusi został z ranami kłutymi brzucha przewieziony do szpitala. Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Ponadto w trakcie policyjnej interwencji na miejscu przestępstwa została zatrzymana również 48-latka, która znieważyła interweniujących funkcjonariuszy. 

Wszystkie zatrzymane przebywają w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.