ZARZUTY ZA KIEROWANIE GRÓŹB WOBEC POLITYKA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZARZUTY ZA KIEROWANIE GRÓŹB WOBEC POLITYKA

Data publikacji 17.01.2019

Dziś śledczy postawili zarzut 48-letniemu mieszkańcowi miasta, który groził pozbawieniem życia politykowi. Zatrzymany mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Komendant Miejski Policji w Gdańsku wnioskuje do prokuratury o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Dziś policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku postawili zarzut 48-letniemu mieszkańcowi miasta, który groził pozbawieniem życia politykowi. Mężczyzna 14 stycznia zadzwonił na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził pozbawieniem życia jednemu z polityków. Po otrzymaniu informacji o tym telefonie policjanci, którzy intensywnie pracowali nad tą sprawą, ustalili miejsce przebywania tego mężczyzny. 48-latek został zatrzymany wczoraj rano w mieszkaniu na terenie miasta. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zabezpieczyli nagrania rozmowy, przesłuchali świadków, podczas przeszukania zabezpieczyli dwa telefony komórkowe, z których podejrzewany mógł wykonywać połączenia telefoniczne.


Mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Komendant Miejski Policji w Gdańsku wnioskuje do prokuratura o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.