KRYMINALNI ZATRZYMALI 16 I 17-LETNICH SPRAWCÓW ROZBOJU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZATRZYMALI 16 I 17-LETNICH SPRAWCÓW ROZBOJU

Data publikacji 16.01.2019

Kryminalni z Malborka zatrzymali 16 i 17-latka podejrzanych o rozbój, do którego doszło w ubiegłą sobotę. Sprawcy dotkliwie pobili 57-letniego mężczyznę w jego domu, a następnie ukradli pokrzywdzonemu dekoder, telefon komórkowy i 200zł gotówki. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.

W niedzielę około godziny 15.30 dyżurny malborskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w domu jednego z mieszkańców powiatu w sobotę wieczorem doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że poprzedniego wieczoru 57-letni mężczyzna został zaatakowany w swoim domu przez dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy pobili swoją ofiarę powodując u niej poważne obrażenia, a następnie plądrując mieszkanie ukradli dekoder telewizyjny, telefon komórkowy i 200 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili tożsamość sprawców i już po kilkunastu godzinach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu elbląskiego w wieku 16 i 17 lat podejrzanych o rozbój. 17-latek za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał jak dorosły, jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty pobicia i rozboju. 


Dzisiaj rano sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt tymczasowy. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.