Wiadomości

ZATRZYMANY 40-LETNI MIESZKANIEC POWIATU W ZWIĄZKU Z POSIADANIEM ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓ

Data publikacji 15.01.2019

Kryminalni z Wejherowa i gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni zabezpieczyli prawie 2500 porcji różnego rodzaju narkotyków. Do sprawcy został zatrzymany 40-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Wczoraj został przesłuchany, dziś prawdopodobnie zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Podczas minionego weekendu kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy udziale funkcjonariuszy z Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni z przewodnikiem psa tropiącego podczas tego weekendu realizowali czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. 


W trakcie działań, na terenie prywatnej posesji w pomieszczeniu gospodarczym, w szufladzie szafki ujawnili kilka paczek ze znacznymi ilościami narkotyków: około 1,2 kilograma amfetaminy, 426 tabletek MDMA oraz ponad 140 gramów marihuany co stanowi prawie 2500 porcji handlowych narkotyków. Narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do badań dla biegłego specjalisty. Policjanci zatrzymali także 40-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. 

Mężczyzna ostatnie noce spędził w policyjnej celi. Został już przez policjantów przesłuchany, dziś zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. 

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.